Zanim zatrudnisz ochroniarza

 

Dosyć duża liczba dobrze znanych mi osób, decyduje się na zatrudnienie prywatnego ochroniarza. Robią to po kolejnych doniesieniach mediów, z których dowiadujemy się o niebezpiecznych włamaniach, napadach i rabunkach. Troska o swoje życie i zdrowie sprawia, że chętnie wydajemy pieniądze na comiesięczną ochronę, mając dzięki temu poczucie bezpieczeństwa i zapewniony spokojny sen.

Problemy w procesie szukania firmy ochroniarskiej

Znalezienie firmy, której możemy powierzyć bezpieczeństwo swoje i swojej firmy nie jest łatwe. Wśród wielu propozycji można zobaczyć firmy kuszące cenami, jak również wysoką jakością usług. Mając na uwadze wszystkie swoje potrzeby, a także ofertę firm, trzeba stworzyć krótką listę agencji, które wydają się być godne twojego zaufania. To ty musisz zdecydować o tym, która z nich dostanie od ciebie zielone światło. Zanim zaczniesz się skłaniać ku pewnej opcji, dokładnie przeanalizuj wszystkie warunki oferty, wraz z ofertami od konkurencji.

Historia to czynnik, który należy poddać szczegółowej analizie. Czy jesteś w stanie z pełnym przekonaniem określić, jak długi staż ma konkretna firma? Czy od samego początku działalności zajmowała się tą formą ochrony, czy może jej specjalizacja była odmienna od tego, co jest obecnie oferowane?

Grupy interwencyjne

Niekiedy może się zdarzyć niespodziewana potrzeba szybkiej interwencji. Agresywny klient, napad, czy może histeria klientów. Nigdy nie wiadomo jak potoczy się reszta dnia. Dlatego również firma, z której usług zamierzasz korzystać, powinna mieć w swoim garnizonie grupę szybkiego reagowania. Grupa interwencyjna zazwyczaj składa się z dwójki ochroniarzy. W przeciwieństwie do ochroniarzy stróżujących, ci są młodzi, wysportowani i dobrze zbudowani. Zazwyczaj jeden z nich posiada licencję na używanie broni palnej i jest doskonale przeszkolony z zakresu jej stosowania.

Szybkie pojawienie się patrolu na miejscu pozwala na czas zażegnać niebezpiecznym sytuacjom, a także umożliwia złapanie osób odpowiedzialnych za alarm. Jeśli chcesz być dobrze ochraniany, musisz znaleźć firmę, która będzie w stanie błyskawicznie pojawić się w określonym miejscu. Średni czas przyjazdu nie powinien przekraczać 5 minut.

Więcej na temat usług grup interwencyjnych znajdziesz na stronie firmy Inwemer.

Odpowiedz