Co musisz wiedzieć zanim kupisz farby plastyczne?

 

Bardzo często będąc w określonym sklepie plastycznym lub hurtowni specjalizującej się w sprzedaży produktów hurtowo nie wiemy czym różnią się między sobą poszczególne farby i jak powinniśmy je sklasyfikować. Należy wiec w pierwszej kolejności poznać jakie rodzaje są dostępne na rynku i już nigdy więcej ich ze sobą nie mylić.

W pierwszej kolejności mamy do dyspozycji:

  • farby akwarelowe,
  • farby akrylowe,
  • farby emulsyjne,
  • rozpuszczalnikowe,
  • wodorozcieńczalne,
  • plakatowe,
  • wodne.

Jak widać ich asortyment jest na tyle obszerny, ze z łatwością przy zakupie można stwierdzić, iż nie jest to łatwa decyzja aby wybrać tylko jedną i korzystną dla nas paletę. Warto zatem na początek, jeśli oczywiście dopiero rozpoczynamy naszą przygodę ze sztuką wybrać kilka palet ale różnych farb dla plastyków. Takie rozwiązanie będzie dla nas na pewno korzystne i przez które wiele się nauczymy. Nie należy ograniczać się jedynie do farb plakatowych. Jeśli jednak nasze wymagania są wysokie i poszukujemy nowych doznań twórczych możemy poeksperymentować z farbami wodnymi czy też farbami akrylowymi, które świetnie łączą się z różnego rodzaju materiałami typu: media malarskie, gesso, tkaniny, płótno czy też metal, tektura, papier i szkło.

Chwila na próbę

artysta-ulicznyFarby dla plastyków to bardzo duży asortyment, który na pewno podbije nasze serce niejednokrotnie, jeśli kochamy sztukę i wszelkie kreatywne formy spędzania swojego wolnego czasu. W pierwszej kolejności, aby jednak określić swoje wymagania, warto najpierw przetestować kilka różnych produktów, aby dowiedzieć się czego szukamy i sprecyzować ten zakres. Być może podczas takich prób pokochamy farby wodne lub będziemy chcieli dowiedzieć się jakie zastosowanie mają farby akrylowe i do jakich produktów możemy je wykorzystywać. Często jednak, gdy tylko rzucimy okiem na określony artykuł plastyczny i zdecydujemy się na spontaniczny zakup, potem w praktyce może się okazać, że to nie to, czego poszukujemy. Takich sytuacji jest niestety bardzo często, dlatego większość sprzedawców przed zakupem najpierw służy dobrą radą.

Najpierw przetestuj

Większość farb dla plastyków to linia specjalistycznych produktów i należy to wiedzieć, zanim zdecydujemy się wykupić przynajmniej połowę asortymentu „na próbę”. Wśród tego niezwykle obszernego asortymentu często mogą naszej uwadze umknąć prawdziwe, wartościowe farby, których w gruncie rzeczy poszukiwaliśmy od dawien dawna. Dlatego bardzo dobrym i korzystnym rozwiązaniem jest już na początku sprecyzować własne wymagania, aby potem nie uznać, że zakupy nas nie zadowalają i że dany produkt, który zakupiliśmy jest nam zbędny.

Odpowiedz