pakowanie-przesylki

Użyteczność taśm pakowych

 

Użytkowanie taśm pakowych w sklepach internetowych, w magazynach, w biurach i innych typach działalności gospodarczej to praktycznie podstawa. Oczywiście użyteczność taśm pakowych to element możliwy do elastycznego kształtowania. Grunt to złożyć efektywne zamówienie u producenta, a także zrozumieć, czym wyróżniają się konkretne rodzaje taśm pakowych. W artykule otrzymasz kilka ciekawych wskazówek dotyczących zwiększania użyteczności taśm pakowych przy obsłudze klienta.

Porady odnośnie wyboru taśm pakowych

Taśma pakowa w branży występuje również pod nazwą taśma klejąca. Akurat od rodzaju kleju zależy w bardzo dużym stopniu bezpieczeństwo kartonów. Najpopularniejsze taśmy pakowe posiadają powiązane z klejem akrylowym dopasowanym do papieru, folii, jednak mniej do kartonów. Akrylowe taśmy pakowe używasz tylko na płaskich powierzchniach. Każda chropowatość zaburza jakość taśmy, a nawet prowadzi do jej stopniowego odklejenia. Taśma akrylowa nie sprawdzi się w środowisku o większej wilgotności. Trzeba zatem uważać na aspekt magazynowania taśm pakowych, ponieważ odbija się w dużym stopniu na ich trwałości i jakości.
W dużym stopniu użyteczność taśm pakowych Alpako zwiększa dobór urządzeń, które umożliwiają rozwijanie taśmy wyłącznie na wymaganej długości. Urządzenia do pakowania powiązane z taśmami klejącymi stanowią punkt centralny przy organizacji wysyłki produktów do klienta. Zaleca się inwestowanie w taśmy pakowe bezpośrednio u producenta, ponieważ wtedy masz kontrolę nad wprowadzeniem spersonalizowanego logo, napisu promocyjnego, dopasowania żywotności.
Bierz na próbę kilka serii taśm pakowych. Chociaż taśmy pakowe z reguły wyglądają podobnie to różnią się parametrami, chociażby odpornością na promieniowanie UV, wilgoć, oleje. Taśmy pakowe dobierasz nie tylko pod karton, pod strategię marketingową, ale przede wszystkim do warunków transportu i magazynowania asortymentu. Uwzględnienie taśm pakowych w strategii funkcjonowania firmy wydaje się obecnie obowiązkowe.

Odpowiedz