termoelastyczne materace

Najnowsze technologie idą w parze ze snem

, ,  

Technologie dotychczas obchodziły sen szerokim łukiem zajmując się zdrowiem w sposób medyczny i farmakologiczny.  Jednak przecież podstawą długiego zdrowia i dobrego wypoczynku jest sen. Należymy do najgorzej sypiającego społeczeństwa w całej Unii Europejskiej.

Materac wysokoelastyczny najlepszym wyborem

materace wysokoelastycze

Ponad połowa z nas cierpni na trudności z zasypianiem lub bezsenność. Co prawda  na kłopoty ze snem ma wpływ długość pracy i stopień naszego zestresowania, niemniej to na czym śpimy na pewno bardzo sprzyja komfortowi wypoczynku. Jeśli nie zaśniemy na nieziemskim materacu, to przynajmniej sobie wygodnie poleżymy i kręgosłup oraz mięśnie w pewnym sensie wypoczną. Materace wysokoelastyczne są wygodne i wytrzymałe. Pianka wysokoelastyczna została przetestowana w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, gdy wykorzystywano ją w kombinezowanch kosmonautów.

Po pozytywnym przejściu testów znalazła zastosowanie w codziennym użytkowaniu. Cechuje ją duża sprężystość i odporność na uszkodzenia. Kapitalną cechą, która wyróżnia piankę wysokoelastyczną jest to, że układa się idealnie do kształtu ciała. Tak jak przenosimy ciężar, tak materac się odkształca, pozwalając niejako zatapiać  się nam w swojej strukturze. Sprawia to, że mięśnie całkowicie się rozluźniają. Materace te posiadają właściwości ortopedyczne. Często są również specjalistycznie perforowane, co powoduje lepsze dopasowanie się materaca do ciała, a także doskonałą cyrkulację powietrza. Porowata struktura pianki sprzyja przewiewności, dlatego materace mają świetne właściwości antyalergiczne. Pianka stosowana w materacach ma różny stopień twardości, można wybrać doś odpowiedniego dla siebie.

Wybór materaca termoelastcznego – na co zwracać uwagę

Stopień twardości należy dostosować do wagi osoby, która będzie korzystała z materaca.  Często materace składają się z kilku rodzajów pianek, dzięki temu niektóre z ich właściwości są wzmacniane. Materace piankowe są świetne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Wymogiem ich stosowania jest dobór odpowiedniego stelaża. Powinien mieć jednolitą i trwałą podstawę.

Odpowiedz