Gdzie kupują Polacy?

 

Wraz z upadkiem systemu komunistycznego, skończyła się w Polsce era pustych półek sklepowych i kupowania „po znajomości”. Dzisiaj nie ma problemów z towarem i jeśli tylko ktoś ma odpowiednią gotówkę, może kupić dosłownie wszystko. I co ciekawe, ludzie mają kilka miejsc do wyboru, gdzie mogą nabywać nowe produkty.
Najbardziej popularnym miejscem, gdzie kupujemy artykuły spożywcze czy przemysłowe są w dalszym ciągu sklepy. A jest ich całe mnóstwo. Zaczynając od niewielkich, znajdujących się na osiedlach lub na wsiach, po duże supermarkety. Oczywiście znajduje się w nich różny towar, gdyż są one przeznaczone dla różnych odbiorców. W małych sklepach robimy mniejsze, codzienne zakupy, a do supermarketów jeździmy, aby wydać większą ilość gotówki. W takich dużych sklepach, oprócz artykułów spożywczych, są też ubrania, czy sprzęt ADG i RTV. Nie należy zapominać też o powstających ostatnio galeriach handlowych, w których możemy dostać prawie że wszystko.

Bazary

BazarInnym miejscem, gdzie nasi rodacy dokonują zakupów, są miejskie lub wiejskie bazary. Zazwyczaj udają się tam ci, którym nie zależy na wysokiej jakości, a chcą zaoszczędzić na cenach. Na tego typu targowiskach, sprzedaje się zazwyczaj produkty, które są importowane z Chin. Ich cena jest dużo niższa niż podobnych produktów w sklepie, ale ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Ale dla wielu osób nie ma to znaczenia i tak zwany „import z Chin” schodzi jak świeże bułeczki. A sprzedawcy się z tego cieszą, gdyż mogą dużo zarobić.

Internet

Ostatnim miejscem, w którym nasi rodacy

dokonują zakupów jest Internet. Są to nowe możliwości, jakie daje nam nowoczesna technika. Zakupów dokonujemy bez względu na porę dnia, siedząc sobie wygodnie na kanapie. A w Internecie jest wszystko: od wysokiej jakości produktów do podobnych do bazarowych i importowanych z Chin podróbek.

 

zakupy-przez-internet

Możemy kupować bezpośrednio w sklepach internetowych, lub też na portalach aukcyjnych, gdzie ludzie wystawiają produkty, które chcą sprzedać. Czasem są one nowe, czasem używane. A ludzie kupują wszystko jak leci. Niestety kupując przez Internet istnieje ryzyko, że zostaniemy oszukani, gdyż nie widzimy towaru, a tylko jego zdjęcie. Albo sprzedawca może nam wcale nie wysłać towaru, za który wcześniej musieliśmy zapłacić. Na całe szczęście, takie sytuacje nie zdarzają się często, a większość transakcji odbywa się w sposób jak najbardziej uczciwy.

Taki wybór towarów, może czasami doprowadzić do bólu głowy i kłopotów z wyborem. Ale to chyba lepiej, niż martwienie się, jak tu kupić najbardziej potrzebne artykuły, a tak właśnie było jeszcze kilkanaście lat temu.

Odpowiedz