czerwony materac

Charakterystyka materaców

 

W obecnych czasach zauważyć możemy bardzo wielki wybór rodzajów materaców do spania. Producenci materaców do spania ciągle prześcigają się w jakości materaców, a także powstaje coraz to więcej ich rodzajów. Dzięki temu każdy z nas może wybrać coś dla siebie, według własnych preferencji, oraz odpowiednio do swojego stanu zdrowia.

Wytrzymałe materace lateksowe

lozko z materacem

Wśród materaców wyodrębnić możemy wiele ich typów. Pierwszym, i najbardziej znanym typem materaców będą materace lateksowe zdobywające coraz większe zaufanie nie tylko wśród ludzi, ale też wśród lekarzy ortopedów i fizjoterapeutów. Są one cenione przede wszystkim za swoją żywotność, która oceniana jest najlepiej wśród innych typów materaców. To właśnie materace lateksowe cenione są również za dobrą cenę. Następną zaletą materaców lateksowych z cała pewnością będzie ich wysoka elastyczność. Dzięki niej materace te dopasowują się idealnie do kształtu naszego ciała podczas snu, co ma bardzo duży wpływ na wygodę, oraz komfort podczas spania. Materace lateksowe są również wysoko cenione za ich możliwości absorpcyjne powietrza, oraz ciepła, dzięki czemu materace te oddychają. Są więc idealne dla osób ze skłonnościami do alergii. Materace lateksowe składają się przede wszystkim z mleczka z drzewa kauczukowego, oraz syntetycznego lateksu. Połączenie tych dwóch surowców powoduje wyżej wspomnianą trwałość materaca.

Materace kokosowe dla osób z problemami kręgosłupa

Osoby posiadające problemy z kręgosłupem, a także osoby mające problem z nadwagą powinny zdecydować się na kupno materaca kokosowego. Te materace zbudowane są przede wszystkim z sprężyny kieszeniowe, czy tak zwanej woreczkowej, które gwarantują nam tak zwane siedem stref twardości. Są one dopasowane do ciała, według jego anatomicznej potrzeby. Materac te wzbogacone są również w kokos, czyli naturalny surowiec, który pochodzenie swe zawdzięcza skorupie orzecha kokosowego. Do jego zadań należy przede wszystkim cyrkulacja powietrza z materacu. Dzięki niemu nasz materac staje się również sztywny i twardy.

Odpowiedz